משלוח חינם עד הבית בהזמנה מעל 150 ₪ 

בועה תרפיה

ממשנתו של דר באבל

במסגרת התעסקותי בבועות ובועות ענק, והרקע האקדמאי שלי בתחום הפסיכולוגיה והפסיכודרמה, היה רק טבעי ליצור אינטגרציה בינהים וכך נולדה הבועה תרפיה. הבועה תרפיה נוסתה ובוצעה בהצלחה מרובה על קבוצות ילדים ממרכז הארץ וכוללת עשרה מפגשים הבנויים לאבחון וטיפול בעזרת בועות ובועות ענק, הן בצורה פרטנית והן קבוצתית. נעמי בת שלום, בתי בת החמש כרגע, הינה מושא טיפול מוצלח ביותר בעזרת הבועות ובועות ענק.
הבועה תרפיה משוייכת למשפחת הטיפול בהבעה ויצירה (Expressive arts therapy) ונושקת למשפחת הטיפול במשחק (Play therapy). את עוצמתה היא שואבת כמובן מבועות הסבון ואיכויותיהן השונות.

לבועה תרפיה מספר מימדים טיפוליים:

1. התבוננות בבועות – התרגיל הוא לעמוד במקום ולא לזוז. מישהו יפריח בועות, רצוי גדולות, ואתה תעמוד ותביט. על הצורות שנוצרות, על הקלילות התנועתית, הארעיות של הבועות כמשל לקיום וכמובן הצבעים ההורסים של הבועות.

2. הפרחת בועות – נצא מנקודת הנחה שלאנשים רגילים מאוד קל להפריח בועות. תחושת ההצלחה והאמונה בעצמך מייד עולות ומשתלטות. תהליך הפרחת הבועה מאפשר להתעסק עם עולם תוכן של נשימות והתרכזות ברגע הנוכחי. למעשה הרבה יותר קל להגיע למצב תודעתי של חיים מרגע לרגע ומציאות של המרווח שבין המחשבות בעצם ההתעסקות עם הבועות. כשהבוען והבועה הופכים להיות אחד.

3. אי היקשרות – כל הבועות יתפוצצו בסופו של דבר. עובדה. יש כאן מקום להתאמן על חוסר היקשרות. ליצור צורה מדהימה ביופיה ולדעת שהיא תיעלם, היא מעולם לא היית באמת שלך. בדומה לעיקרון הארמונות בחול.

4. הנאה- צחוק והנאה מהפרחת בועות ומהצלחה מפרישות אנדורפינים שזה מאוד טוב.

5. פיתוח היצירתיות והסבלנות – תוך כדי המפגשים מפתחים המשתתפים יצירתיות רבה וסבלנותם נבחנת, כמו גם היכולת של האדם להתמודד מול כישלון ואי עמידה ביעדים.

6. ראייה – ההתבוננות הצבעים של הבועות יכולה לחזק את הראייה.

7. פיזיותרפיה – הפרחת בועות טובה לחולי מחלות ריאה שונות בתור פיזיותרפיה.

8. תיעול כעסים – פיצוץ בועות הינה אובייקט מעבר להוצאת אגרסיות. לילד לא מרשים להרוס שום דבר בבית – אסור לשבור את האגרטל, אסור לנתץ את המנורה, אסור לשרוט את השולחן ואסור לצייר על הקירות. אבל בועות – מותר. חלק מהאנרגיה ההרסנית שלוחת הרסן של ילדים מנותבת בסובלימציה מדהימה לפיצוץ בועות.

9. מיקוד – תחושת המיקוד בהתעסקות עם הבועות ומתחדדת וכך אנו יכולים להגדיל את המרווח שבין המחשבות.

10. הבועה היא עגולה וצבעונית – כמו החיים.

אנו מציעים לכם מטפלים ואנשי חינוך יקרים להזמין מאיתנו סדנאות קצרות מועד בהדרכת בועהתרפיה.

אנו מציעים לכם מטפלים ואנשי חינוך יקרים להזמין מאיתנו סדנאות קצרות מועד בהדרכת בועהתרפיה

עגלת קניות
0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהחזור לחנות
  Scroll to Top

  לפרטים על המוצרים - עומר

  לפרטים על האירועים - בועז

  טופס הצעת מחיר

  דילוג לתוכן